piątek, 19 kwietnia

Czym kierować się przy wyborze mebli medycznych?

Meble medyczne powinny spełniać określone wymagania, dlatego warto je kupować od sprawdzonych producentów mebli medycznych. W dzisiejszym artykule podpowiemy, czym należy się kierować przy wyborze mebli medycznych, oraz czy funkcjonalność może iść w parze z estetyką, czytajcie dalej!

Na co zwrócić uwagę, przy zakupie mebli medycznych?

Niestety, w placówkach medycznych nie mogą znaleźć się zwykłe meble. W szpitalach czy w gabinetach lekarskich znajdować się musi specjalne wyposażenie. Meble medyczne muszą spełniać szereg norm sanitarnych, co więcej, muszę być one odpowiednio zabezpieczone, jeśli są to meble, w których mają znajdować się leki czy kartoteki pacjentów. Warto kupować meble medyczne od polskiego producenta innow.pl, dzięki temu będziemy mieć pewność, że spełniają one wymogi sanitarne i posiadają atesty higieniczne. Wszystkie meble medyczne powinny posiadać dokumenty wymagane dla Wyrobów Medycznych, jak chociażby Deklaracja Zgodności dla wyrobów klasy 1.

Jakie powinny być meble medyczne?

Meble medyczne wykorzystuje się w specyficznych, często trudnych warunkach, bo w szpitalach, w placówkach medycznych, w aptekach, czy w gabinetach lekarskich. Z tego też powodu, meble medyczne muszą być odporne na działanie wielu czynników, jak chociażby silne środki dezynfekujące. Meble medyczne powinny być przede wszystkim łatwe w czyszczeniu, powierzchnie, z którymi mają kontakt pacjenci, powinny być sterylne! Ze względu na zwiększoną częstotliwość dezynfekcji, takie meble medyczne muszą być także trwałe, powinny być odporne na wilgoć, promienie UV, ale także na kwasy czy różnego rodzaju środki dezynfekujące. 

Jakie funkcje muszą spełniać meble medyczne?

Trzeba pamiętać o tym, że meble medyczne powinny spełniać cztery podstawowe funkcje, a mianowicie, muszą one zapewniać komfort lekarzowi, jak i pacjentowi. Powinny pomóc ułatwiać przechowywanie dokumentacji medycznej, materiałów, czy narzędzi medycznych. Z kolei poszczególne meble medyczne, powinny być w pełni dostosowane do konkretnych zabiegów, dobrym przykładem jest tu fotel stomatologiczny, który w zwykłym gabinecie lekarskim nie znalazłby zastosowania.

Przeczytaj też:   Jak sprawdzić czy ktoś ignoruje wiadomości na Messengerze od Facebook?

Meble medyczne funkcjonalne, czy estetyczne?

Wiele osób uważa, że meble medyczne mogą być tylko funkcjonalne, co nie jest prawdą! Jeśli zdecydujemy się na zakup mebli medycznych od producenta, możemy liczyć też na to, że meble do naszego gabinetu lekarskiego, będą także estetyczne. Złożenie zamówienia bezpośrednio u producenta pozwala na pełne zmodyfikowanie wyposażenia medycznego wedle naszych potrzeb, dzięki czemu możemy wybrać dodatkowy osprzęt, czy wybrać kolor tapicerki. Warto jednak wybierać meble o prostej konstrukcji, dzięki czemu w razie potrzeby nie będą one trudne do naprawienia.

Meble medyczne warto kupować u sprawdzonych dostawców, czy producentów, jednak trzeba się najpierw upewnić, czy spełniają one wszystkie normy, oraz czy posiadają atesty higieniczne.

Kliknij, aby ocenić ten artykuł!
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.