niedziela, 19 maja

Jakie wagi towarowe są dostępne

W celu uzyskania dokładnych pomiarów poprzez ważenie sprzedawanych towarów z powodzeniem stosuje się wagi towarowe.

Charakteryzują się one różnorodnością modeli. Na stronie https://vagar.pl/ sklep z wagami oferuje szeroką i zróżnicowaną gamę urządzeń do ważenia towarów. Znajdują się tutaj najlepsze modele, wysokiej jakości i niezawodne, z gwarancją dokładnych pomiarów. Będziesz mógł zamówić interesujący Cię model z szybką i bezpieczną dostawą. 

Wagi towarowe – główne rodzaje

Łatwo pomylić wagi handlowe z towarowymi. Sęk w tym, że z wyglądu są one do siebie bardzo podobne. Główną różnicą jest brak funkcji zapamiętywania kosztu produktów w wagach handlowych. Takie wagi są używane do:

 • ważenia towarów;
 • napełniania;
 • dzielenia towarów na porcje. 

W zależności od dyskrecji, wysoka dokładność wagi wynosi do dziesięciu do dwudziestu gramów. Istnieją różne rodzaje wag towarowych. Szczególnie popularne są urządzenia elektroniczne. W takich modelach znajduje się terminal wagowy i platforma do przyjmowania produktów. Pod korpusem części odbierającej towary zainstalowane są czujniki. Są one w stanie odczytać masę towaru. 

Cechy wag towarowych

Różne rodzaje wag towarowych, prezentowane na stronie sklepu internetowego, dają każdemu możliwość wyboru urządzenia, które będzie pasowało do potrzeb i parametrów. Spośród cech urządzeń do ważenia towarów należy podkreślić:

 • gwarancję wysokiej dokładności pomiarów;
 • lekka konstrukcja;
 • niewielka wysokość platformy. 

Jeśli w pomieszczeniu występuje wysokie stężenie pyłu, wilgoci, w tym przypadku warto preferować modele z oznaczeniami klasy IP od jednego do trzech. Tutaj gwarantowana jest niezawodna ochrona. 

Absolutnie wszystkie rodzaje wag towarowych mają platformę wykonaną z powłoki z emalią antykorozyjną. Może to być stal nierdzewna lub inny stop. Ze względu na minimalną liczbę części konstrukcyjnych możliwe jest łatwe przenoszenie wag. Są one dość mobilne. 

Przeczytaj też:   Pytania do Q&A - Ciekawe i trudne pytania do Q&A

Wagi towarowe są poszukiwane w różnych gałęziach przemysłu i rolnictwa, a także w logistyce i handlu. Wysokiej jakości i niezawodne wagi towarowe są w stanie określić masę ważonych towarów z maksymalną dokładnością – co do grama. 

Różnice między modelami wag towarowych

Wybór typów wag towarowych ma swoje własne cechy. Urządzenia mogą różnić się między sobą:

 • wyglądem;
 • charakterystyką;
 • pracą w trybie autonomicznym lub podłączone do kasy fiskalnej. 

Możliwe mechaniczne i elektroniczne wagi towarowe. Te ostatnie są szczególnie popularne. Dla dużych i małych sklepów detalicznych taki wybór jest najlepszy. Ze względu na obecność specjalnych czujników w projekcie, które są odpowiedzialne za masę towarów, informacje są z powodzeniem przesyłane do elektronicznej tablicy wyników. Solidna konstrukcja, ulepszona transmisja danych do monitora – to wszystko cechy najlepszych modeli prezentowanych na stronie sklepu internetowego. I każdy będzie zadowolony z takiego zakupu. 

Niezawodne i bezpieczne, wagi towarowe sprawdzą się w każdych warunkach, zarówno przy wysokiej wilgotności, jak i niskiej, a może i wysokiej temperaturze powietrza. 

Wagi towarowe – najważniejsze cechy

Klasyfikacja wag towarowych pomaga wybrać model odpowiedni do potrzeb, celów i zadań. Ważne jest, aby sprzęt był w pełni zgodny ze wszystkimi cechami deklarowanymi przez producenta. W tym przypadku nie mniej ważne jest zwrócenie uwagi na:

 • wydajność wyników ważenia;
 • trwałość i bezpieczeństwo;
 • trwałość i niezawodność. 

Z istotnych cech wag towarowych warto dodać dostępność interfejsu monitora dla konsumenta, funkcję drukowania paragonów i etykiet, a także szybkość połączenia z kasą fiskalną, aby umożliwić automatyzację przepływu pracy. 

Wagi towarowe i handlowe – jaka jest różnica?

Aby nie popełnić błędu w wyborze, ważne jest, aby zrozumieć różnicę między wagą towarową a wagą handlową. Główną różnicą jest brak funkcjonalności wag towarowych do określania kosztu towarów. Istnieją modele, w których możliwe jest pakowanie produktów, co sprawia, że takie wagi są poszukiwane jako wagi do pakowania. Ponadto zewnętrzne podobieństwo wag towarowych i handlowych może być mylące. Zarówno wagi towarowe, jak i handlowe są poszukiwane. Są one prezentowane na stronie sklepu internetowego w dużej różnorodności. Każdy model zasługuje na uwagę. Gwarantowana wysoka jakość, niezawodność i trwałość urządzeń, dokładne wskaźniki pomiaru podczas ważenia produktów. Warto również zwrócić uwagę na dwustronny wyświetlacz na wadze handlowej, który odróżnia taki sprzęt od towaru. Podczas ważenia towarów sprzedawca i kupujący mogą zobaczyć koszt towarów za kilogram, a także wagę zakupu i całkowity koszt.

Kliknij, aby ocenić ten artykuł!
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.