sobota, 13 lipca

Jak rozmnożyć konie w Minecraft? Poradnik na rozmnażanie koni Minecraft!

Jak rozmnozyć konie w Minecraft

Konie są świetnymi towarzyszami do posiadania w Minecraft, jeśli chcesz szybko podróżować. Aby uzyskać idealny rumak, może trzeba hodować niektóre konie w celu uzyskania najszybszego wierzchowca – oto jak!

Co jest potrzebne do hodowli koni w Minecraft?

Nawet jeśli istnieje 6 przedmiotów w sumie, które można karmić konia, tylko 2, które mają znaczenie dla hodowli są Złote Jabłka i Złote Marchewki. Oba te pokarmy pozwolą koniowi wejść w tryb miłości. Po prostu użyj Złotego Jabłka lub Złotej Marchewki na Koniu, aby wszedł w Tryb Miłości. Możesz stwierdzić, że koń wszedł w Tryb Miłości, kiedy zobaczysz czerwone serca nad jego głową.

Jak sprawić, by konie rozmnażały się między sobą w Minecraft?

Konie muszą być blisko siebie, gdy są w Trybie Miłości, aby się rozmnażać. Najlepszym sposobem na kontrolowanie tego jest prowadzenie pożądanych 2 koni do zamkniętego obszaru. Możesz sprawić, że konie pójdą za Tobą trzymając w ręku Złote Jabłko lub Złotą Marchewkę.

Kiedy para będzie blisko siebie, podaj im po jednym złotym pokarmie, a zaczną się przytulać, podczas gdy nad nimi pojawią się czerwone serca. Gdy skończą się kojarzyć, po kilku sekundach w pobliżu pojawi się dziecko Konia.

Złote jabłka vs Złote marchewki: Który jest lepszy?

Złote Marchewki są znacznie tańsze niż Złote Jabłka. Złote Jabłka mogą lepiej leczyć konie i sprawiają, że młode rosną szybciej niż Złote Marchewki, ale oba są równie wydajne, jeśli chodzi o hodowlę. Dlatego, jeśli potrzebujesz przedmiotów tylko do celów hodowlanych i niczego więcej, powinieneś używać Złotych Marchewek, aby oszczędzać zasoby.

Przeczytaj też:   Jak naprawić "System VAC nie mógł zweryfikować twojej sesji gry"?

Aby stworzyć Złote Jabłko, będziesz potrzebował 8 sztabek złota, jednak aby stworzyć Złotą Marchewkę, potrzebujesz tylko 8 bryłek złota. Ponieważ możesz zamienić 1 sztabkę złota w 9 bryłek złota na stole rzemieślniczym, od razu widać o ile tańsze są Złote Marchewki. Mówiąc wprost: wyprodukowanie Złotej Marchewki jest ponad 8 razy tańsze niż Złotego Jabłka.

Hodowla koni z osłami w Minecraft

W silniku gry Minecraft, Osły są uważane za rodzaj Konia. Oznacza to, że możesz je oswoić, karmić i hodować w ten sam sposób. Ich statystyki są również określane w ten sam sposób. Co ciekawe, możesz łączyć osły z końmi, aby uzyskać muły, tak jak w prawdziwym życiu.

Konie są średnio znacznie szybsze od Osłów. Osły mogą jednak nosić skrzynie, co czyni je znacznie lepszymi do transportu towarów. Muły są jak środek pomiędzy końmi i osłami, ponieważ mogą być dość szybkie i również przenosić skrzynie.

Chociaż mają duży potencjał, należy wspomnieć, że Muły nigdy nie będą tak szybkie jak najszybsze Konie. Ponadto Muły są bezpłodne, co oznacza, że nie mogą się rozmnażać i mieć własnych dzieci.

Hodowla koni na podstawie wyglądu

Istnieją 2 różne cechy, które składają się na wygląd każdego konia: ich kolor i oznaczenia. Gdy połączysz parę koni, najprawdopodobniej otrzymasz dziecko, które będzie wyglądało jak jego rodzice. Jednakże, w mieszance jest element losowy.

Cecha koloru i cecha oznaczenia są ustalane indywidualnie. Oznacza to, że możliwe jest, aby dziecko miało kolor jednego z rodziców i oznaczenia drugiego. Chociaż istnieje trzeci zestaw zmiennych losowych, które są zawarte w każdej kalkulacji hodowlanej. Ten losowy wkład daje małą szansę na to, że wygląd dziecka będzie inny niż któregokolwiek z rodziców.

Przeanalizujmy prawdopodobieństwo różnych wyników, używając czarnego konia z białymi plamami (Koń A) i białego konia bez oznaczeń (Koń B) jako przykładowej pary.

Prawdopodobieństwo pojawienia się konia u dziecka dla przykładowej pary

 • Dziecko w kolorze konia A i z oznaczeniami konia A = 17,78% (czarny kolor i białe plamy)
 • Dziecko z umaszczeniem konia A i oznaczeniami konia B = 17,78% (czarne umaszczenie i brak oznaczeń)
 • Dziecko z kolorem konia A i losowymi oznaczeniami = 8,89% (czarny kolor i losowe oznaczenia)
 • Dziecko z kolorem konia B i oznaczeniami B = 17,78% (biały kolor i brak oznaczeń)
 • Dziecko z kolorem konia B i oznaczeniami konia A = 17.78% (biały kolor i białe plamy)
 • Dziecko z kolorem konia B i losowymi oznaczeniami = 8.89% (biały kolor i losowe oznaczenia)
 • Dziecko z losowym kolorem i oznaczeniami konia A = 4,44% (losowy kolor i białe plamy)
 • Dziecko z losowym kolorem i oznaczeniami konia B = 4,44% (losowy kolor i brak oznaczeń)
 • Dziecko z losowym kolorem i losowymi oznaczeniami = 2,22% (losowy kolor i losowe oznaczenia)
Jak rozmnożyć konia w Minecraft

Wszystkie różne kolory i oznaczenia dla koni w Minecraft

Możesz znaleźć konie wszystkich kolorów i oznaczeń, które pojawiają się losowo. Konie mogą mieć 1 z 7 różnych kolorów i 1 z 5 różnych oznaczeń. Osły i Muły mają tylko jeden rodzaj wyglądu, niezależnie od tego, jak są hodowane.

Przeczytaj też:   Jak usunąć wszystkie wiadomości z messengera?

Oto wszystkie różne kolory, w których konie mogą się pojawić:

 • Kremowy
 • Kasztanowy
 • Brązowy
 • Ciemny brąz
 • Biały
 • Szary
 • Czarny

A oto wszystkie rodzaje oznaczeń, jakie może mieć koń:

 • Brak oznaczeń
 • Białe pończochy i grzywy (białe wokół kopyt i biała plama na głowie)
 • White Spots (pokryty małymi białymi plamkami na całym ciele)
 • White Field (pokryty dużymi białymi plamami na całym ciele)
 • Black Spots (pokryty małymi czarnymi plamami na całym ciele)

Hodowla koni na podstawie statystyk

Konie mają 3 główne statystyki: Zdrowie, Szybkość i Wysokość Skoku. Jeśli chodzi o hodowlę, obliczanie statystyk, które otrzymasz u młodego konia, może czasem przynieść losowe wyniki. W związku z tym, nawet przy najlepszym planowaniu, możesz otrzymać nieoczekiwany rezultat.

Wartości każdego ze statsów dla obojga rodziców są łączone, wraz z wartością losową, a następnie suma jest dzielona przez 3. Na przykład, jeśli Koń A ma 15 Serc Zdrowia, Koń B ma 20 Serc Zdrowia, a losowa wartość to 25, obliczenia statystyk Zdrowia dziecka będą wyglądały tak:

(15 + 20 + 25)/3 = 20 [dziecko będzie miało statystykę Zdrowia równą 20 Serc].
Zakresy statystyk zdrowia konia, prędkości i wysokości skoku
Powyższa metoda obliczania jest używana dla wszystkich 3 statystyk, jednak zdrowie, szybkość i wysokość skoku mają różne zakresy. Losowa wartość, która zostanie uwzględniona w obliczeniach hodowlanych, zawsze mieści się w możliwych zakresach dla danej statystyki.

 • Konie mogą mieć od 15 do 30 serc zdrowia.
 • Konie mogą mieć dowolną wartość prędkości ruchu pomiędzy 4.74 bloków na sekundę a 14.23 bloków na sekundę (dla porównania, prędkość chodzenia wynosi 4.32 bloków na sekundę)
 • Konie mogą mieć wysokość skoku pomiędzy 0.4 a 1.0 (każdy przyrost o 0.1 to pół bloku [0.55 z 1 bloku] – wysokość skoku 1.0 oznacza, że koń może przeskoczyć 5.5 bloku).
Przeczytaj też:   Jak sprawdzić wersję gry na Steam?

Jak sprawdzić statystyki konia w Minecraft?

Aby sprawdzić, ile zdrowia ma Twój koń, wystarczy, że go dosiądziesz, a jego Serce pojawi się nad licznikiem głodu. Jeśli chcesz sprawdzić szybkość konia i wysokość skoku, musisz pojeździć na nim i zmierzyć je ręcznie.

Aby sprawdzić szybkość, zmierz odcinek płaskiego terenu o długości 100 bloków, a następnie zaznacz jego początek i koniec. Następnie przejedź koniem z jednego punktu do drugiego i policz sekundy. Po tym czasie podziel 100 przez czas w sekundach, który zajęło ci pokonanie zaznaczonego dystansu, aby uzyskać szybkość konia w blokach na sekundę.

Aby zmierzyć wysokość skoku Konia, zbuduj różne platformy o rosnącej wysokości bloków. Użyj pełnych bloków i płyt, aby zbudować te platformy na coraz większej wysokości. Zaleca się zwiększanie wysokości każdej platformy o pół bloku, aby uzyskać jak najdokładniejsze wyniki. Jednak najmniejsza platforma powinna mieć wysokość 2 bloków, ponieważ minimalna wysokość skoku dla koni wynosi 2,2 bloku. Najwyższa platforma powinna mieć wysokość 5,5 bloku, ponieważ jest to maksymalna wysokość skoku dla koni.

Po zbudowaniu tego zestawu, spróbuj skoczyć na każdą platformę, aby określić wysokość skoku konia.

Kliknij, aby ocenić ten artykuł!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.