sobota, 13 lipca

5 zasad przeprowadzenia udanej konferencji

Chcesz zorganizować konferencję i zastanawiasz się, na co musisz zwrócić uwagę, by wszystko udało się od A do Z? Sprawdź, czy te podstawy masz już zrobione!

Organizacja świetnego szkolenia to duże przedsięwzięcie, które wymaga czasu, planowania i zwrócenia uwagi na wiele czynników wpływających ostatecznie na powodzenie sprzedaży. Jakie są absolutne niezbędniki, by Twoje szkolenie było naprawdę udane?


Wybór tematu szkolenia

To dobry temat decyduje o powodzeniu szkolenia. Jeśli prowadzisz działalność i widzisz, że u Twoich odbiorców często pojawia się konkretny problem, który możesz łatwo rozwiązać, to może warto przeprowadzić na ten temat szkolenie? Takie, które będzie idealnie trafiało w ich potrzeby. Takie podejście zazwyczaj jest strzałem w dziesiątkę. 


Wybór terminu

Termin szkolenia powinien być tak zaplanowany, by nie odbywało się ono blisko dni świątecznych bądź w same święta lub dni ustawowo wolne. Wakacje także mogą być sezonem ogórkowym w przypadku szkoleń, dlatego dobre rozeznanie wśród grupy docelowej jest niezbędne.


Wybór miejsca szkolenia

Dobierz miejsce tak, by dojazd na szkolenie nie był utrudniony. Im łatwiej będzie dostać się na salę szkoleniową zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską, tym lepiej. Taka sala konferencyjna Poznań będzie dobrym wyborem pod względem transportu i możliwości przygotowania profesjonalnego szkolenia. 


Opracowanie agendy szkolenia

Czyli harmonogramu szkolenia. To kluczowe dla uczestników, którzy jeszcze lepiej zaplanują swój czas i będą wiedzieć, czego mogą oczekiwać w trakcie np. całego dnia szkoleniowego. W takiej agendzie mogą znaleźć się informacje o poszczególnych częściach szkolenia np. kolejnych tematach, przerwie, czasie na networking, czy zaplanowanym posiłku, jeśli taki znajdował się w ofercie szkoleniowej. 


Czas trwania szkolenia

W przypadku ustalania czasu trwania szkolenia dobrze jest wziąć pod uwagę, to, do jakich osób jest ono kierowane. Czy to grupa osób, dla których nie będzie problemem szkolenie np. od rana w środku tygodnia, czy raczej bardziej pasuje im rozbudowane szkolenie w weekend?

Przeczytaj też:   Jak obracać przedmioty w The Sims 4?

Czy wszystko, co najważniejsze masz już zrobione? Jeśli nie, to nadrób to szybko, by Twoje szkolenie odniosło sukces. Jeśli tak, to najważniejsze rzeczy są już za Tobą. 

Kliknij, aby ocenić ten artykuł!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.