niedziela, 19 maja

Komenda na pokazanie fps – 3 sposoby!

Komenda na fps w cs go

Jak zobaczyć ile fps masz w csgo? Wszyscy tam byliśmy, w środku napiętego meczu 1v1. Tylko ty i inny gracz grający w kotka i myszkę, aby wyrwać się z rundy Counter-Strike: Global Offensive. Ale kiedy oddajesz strzał, twój kursor losowo zacina się i nie trafiasz, co prowadzi do przegranej. Czy presja sprawiła, że się udusiłeś? A może to był przypadkowy spadek FPS?

Jak wszyscy konkurencyjni gracze w strzelanki pierwszoosobowe wiedzą, zapewnienie nie tylko wysokiego FPS – zwłaszcza jeśli używasz monitora o wysokiej częstotliwości odświeżania – ale stałego FPS jest kluczem do płynnego doświadczenia w grze. Podczas gdy posiadanie licznika FPS nie rozwiąże automatycznie potencjalnego problemu, pomoże przynajmniej zdiagnozować, że problem z komputerem istnieje w pierwszej kolejności.

Ale jak ustawić licznik FPS? W CS:GO istnieje kilka różnych sposobów na pokazanie swoich klatek. Poniżej pokażemy ci, jak pokazać FPS w CS:GO, żebyś mógł definitywnie obwinić swoją platformę następnym razem, gdy przegrasz 1v1.

Bez dalszych ceregieli, przejdźmy do tego.

JAK POKAZAĆ FPS W CS:GO?

Istnieją obecnie trzy metody na wyświetlenie licznika FPS w CS:GO: jedna przez ustawienia Steam, jedna przez konsolę poleceń gry i jedna przez ustawienia właściwości gry na Steam.

METODA 1 – STEAM

Oto jak pokazać FPS w CS:GO poprzez ustawienia Steam. Zwróć uwagę, że to zastosuje licznik do każdej gry, w którą grasz przez Steam, więc to może nie być dla ciebie, jeśli chcesz zobaczyć swoje FPS w CS:GO.

 • W kliencie Steam, kliknij 'Steam’ na pasku menu w lewym górnym rogu
 • Wejdź w 'Ustawienia’.
 • Na pasku bocznym wybierz 'In-Game’
 • Tam możesz ustawić 'In-game FPS counter’ w jednym z czterech rogów ekranu
 • Jeśli trudno ci go dostrzec w grze, zaznacz pole „Kolor o wysokim kontraście”.
Przeczytaj też:   Dlaczego warto kupić skuter elektryczny? 

METODA 2 – Komenda na fps w cs go

Aby skorzystać z konsoli poleceń CS:GO, upewnij się, że ustawienie „Enable Developer Console (~)” jest ustawione na „Yes” w sekcji „Game” w ustawieniach. Poniższe kroki można wykonać w grze lub w menu głównym. Podążaj za następującymi krokami, aby komenda na FPS wskazała ile ich posiadasz.

 • Użyj '~’, aby wywołać konsolę poleceń
 • Wpisz 'cl_showfps 1′ i wyślij polecenie, aby przywołać licznik FPS.
 • Jeśli chcesz wyłączyć licznik, po prostu otwórz ponownie konsolę i wpisz komendę 'cl_showfps 0′.
 • Zauważ, że będziesz musiał ponownie włączyć licznik FPS za każdym razem, gdy otworzysz grę za pomocą tej metody
 • Jeśli chcesz zobaczyć bardziej szczegółowe wskaźniki obok FPS, w tym ping, utratę pakietów i prędkość, z jaką twój komputer renderuje ramki, wtedy daj 'cl_netgraph 1′. Jeśli nie jesteś pewien, co to wszystko oznacza, 'Caze Gaming’ przygotował ten przydatny przewodnik.

METODA 3 – OPCJE URUCHAMIANIA CS:GO

Jeśli chcesz na stałe wyświetlić licznik FPS w grze CS:GO, możesz to zrobić, wpisując te same polecenia konsoli, które wymieniliśmy w metodzie 2, w opcjach uruchamiania gry w kliencie Steam.

 • Będąc w swojej bibliotece Steam, kliknij CS:GO prawym przyciskiem myszy na pasku bocznym i przejdź do „Właściwości…”.
 • W zakładce 'General’ w polu 'Launch Options’ wpisz 'cl_showfps 1′ lub 'cl_netgraph 1′
 • Zamknij menu „Właściwości…”.

I oto masz, jak pokazać FPS w CS:GO bez użycia zewnętrznego monitora FPS. Teraz masz już wszystkie dane, których potrzebujesz, by upewnić się, że twoje wrażenia z gry w CS:GO nie zostały zrujnowane przez ten twój wredny komputer i że prawdopodobnie powinieneś spędzić kilka godzin w Aim Lab.

Kliknij, aby ocenić ten artykuł!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.