sobota, 13 lipca

Przeglądanie Facebooka bez rejestracji – Poradnik

Przegladanie Facebooka bez konta

Po fali skandali i trwających roszczeń data-mining, oraz że nękany Facebook w ciągu ostatnich kilku lat, wiele osób anulowane swoje konta Facebook lub przesżło do nowszych i bardziej angażujących witryn mediów społecznych.

Każdy może sprawdzić strony profilu użytkowników Facebooka, ale jeśli nie jesteś członkiem siebie, będziesz mógł zobaczyć tylko ograniczoną ilość informacji.

Jest możliwe, aby zobaczyć profil osoby bez logowania, a to pozwoli Ci zobaczyć ich zdjęcie profilowe, obraz tła, a w niektórych przypadkach, lista ulubionych stron. Ogólnie można zobaczyć dodatkowe informacje o sobie, jednak wiele osób ogranicza informacje o swoim profilu tylko do swoich znajomych.

Prawie każdego użytkownika Facebooka można było kiedyś namierzyć za pomocą jednej z wielu metod. Jeśli przyjrzeć się bliżej, można zobaczyć ich aktywność, zdjęcia, filmy, komentarze, „lubi” i inne działania w mediach społecznościowych. Jednak po gwałtownym backlashu ze strony swoich użytkowników i rosnącej presji ze strony polityków, Facebook zaczął znacząco zmieniać swoją politykę prywatności.

Firma ostatnio zaostrzyła ograniczenia dotyczące tego, co i ile informacji o innych użytkownikach mogą zobaczyć konsumenci. Istnieje jednak kilka metod wyszukiwania lub wyszukiwania pewnych osób, które nie wymagają posiadania konta.

Jeśli nie masz konta na Facebooku lub nie jesteś gotowy do utworzenia konta, nadal możesz przeglądać profile na Facebooku i ich zdjęcia.

Czy mogę przeglądać Facebooka bez konta?

Chociaż nie ma sposobu, aby wyświetlić i przeglądać Facebook bez logowania do konta, można użyć aplikacji internetowych innych firm i wyszukiwania, aby wyświetlić profile publiczne na Facebooku. Możesz tylko zobaczyć publiczne profile, jak również oznaczone zdjęcia na Facebooku bez konta, ale można zobaczyć prywatne profile.

Jeśli nie masz profilu i chcesz spojrzeć na czyjeś zdjęcia na Facebooku lub zobaczyć ich historie, to możesz użyć wyszukiwania, jak również różnych aplikacji firm trzecich dostępnych do przeglądania profili bez zapisywania się lub logowania.

Jeśli chcesz przeglądać Facebook i zobaczyć rzeczy, takie jak zdjęcia, lubi, lub komentarze, można, ale nie będzie w stanie zaangażować się w żadnych postów, ponieważ nie masz konta siebie. Najlepszym sposobem, aby wyświetlić konta Facebook i zdjęcia bez konta byłoby użyć Facebook widza konta lub Google sam.

Przegladanie Facebooka bez konta

Można przeszukiwać Facebook bez konta?

Jeśli nie masz konta na Facebooku, możliwe jest wyszukiwanie profili ludzi i hashtagi albo za pomocą linku bezpośrednio do ich profilu lub za pomocą aplikacji internetowych innych firm, które pozwalają na przeglądanie Facebooka bez logowania się na konto.

Jak przeglądać Facebooka bez konta?

Kiedy Facebook został po raz pierwszy uruchomiony, to pozwoliło każdemu szukać informacji na temat każdego innego w sieci, ale te dni już dawno minęły.

Ze zwiększonym naciskiem na prywatność w obliczu rosnącej krytyki ze strony polityków i użytkowników, Facebook oferuje teraz opcję wyłączenia dostępu do aplikacji stron trzecich i wymazać Off-Facebook działań, zapewniając użytkownikom kolejną warstwę ochrony prywatności.

Ponadto użytkownicy mogą wybrać opcję blokowania swoich profili, uniemożliwiając osobom spoza grona znajomych na Facebooku przeglądanie ich danych osobowych, w tym informacji o profilu, zdjęć i innych mediów.

Wszystko to miało znaczący wpływ na możliwość wyszukiwania informacji o użytkownikach Facebooka, niezależnie od tego, czy sami posiadamy konto na Facebooku, czy też nie.

Przeczytaj też:   Jak wyłączyć status aktywności na Instagramie?

Nawet rozszerzenia przeglądarki, które kiedyś pozwalały na wyszukiwanie osób na Facebooku, zostały zdeprecjonowane i nie działają już zgodnie z przeznaczeniem. Jest to najprawdopodobniej tylko kwestia czasu, aż szukanie osób na Facebooku stanie się prawie trudne bez posiadania konta na Facebooku jakiegoś rodzaju.

Ludzie, którzy nie mają konta na Facebooku nadal mogą potrzebować dostępu do Facebooka do oglądania zdjęć. Na przykład, niektóre zdjęcia z imprez, których jesteś częścią, są przesyłane tylko na Facebooku i nie ma innego sposobu, aby je zobaczyć.

Konieczne jest, aby zrozumieć, że oglądanie zdjęć bez konta na Facebooku jest możliwe tylko poprzez przeglądarki internetowe. Aplikacja iOS lub aplikacja Android nie zapewnia tego luksusu. Możesz zobaczyć przewodnik krok po kroku, jak możesz to zrobić.

1. Użyj Social Searcher aby wyświetlić Facebook bez konta

Wyszukiwarki społeczne wykorzystują algorytmy do precyzyjnego sortowania dużej ilości informacji o osobach na platformach społecznościowych, takich jak Facebook.

Najpopularniejszym darmowym jest Social Searcher, który pozwala na przeszukiwanie Facebooka bez zakładania konta na portalu społecznościowym. Wiele z tych usług jest dostępnych online, jednak są one skuteczne tylko wtedy, gdy osoba, którą próbujesz zidentyfikować, ma włączone ustawienia prywatności. Wyszukiwarki społecznościowe działają podobnie jak konwencjonalne wyszukiwarki.

Mimo to pozwalają one na ograniczenie obszaru wyszukiwania poprzez zastosowanie różnych kryteriów, w tym informacji geograficznych, w celu dopracowania wyników. To szybko zawęża zakres wyszukiwania do określonego obszaru geograficznego.

W rezultacie, jeśli szukasz Jane Stacey w Londynie, nie zostaniesz zalany informacjami o Jane Stacey w Los Angeles lub Sydney, gdy będziesz szukać jej gdzie indziej. Kilka wyszukiwarek społecznościowych zawiera również opcję podawania wyników, które są oparte na konkretnych hashtagach lub tematach.

Pozwala przeszukiwać konta na Facebooku poprzez nazwy użytkowników i tagi. Co więcej, pozwala również na wyszukiwanie zdjęć poprzez hashtagi. Jest przyjazny dla użytkownika i nie trzeba mieć konta, aby przeglądać profile na Facebooku za jego pomocą.

  1. Przejdź do wyszukiwarki społecznej.
  2. Wyszukaj dowolny profil / nazwę w pasku wyszukiwania.
  3. Przejrzyj wyniki wyszukiwania, aby znaleźć profil na Facebooku, którego szukasz

Istnieje kilka innych aplikacji stron trzecich, które pozwalają na przeglądanie zdjęć z Facebooka bez posiadania konta. Jednak większość z nich jest płatna i pobiera opłaty za każde wyszukiwanie, które wykonujesz.

Ponadto należy zrozumieć, że obie te metody mają zastosowanie tylko wtedy, gdy profil jest publiczny. Większość użytkowników utrzymuje swoje profile prywatne i nie ma możliwości, abyś mógł zobaczyć ich zdjęcia za pomocą jakiejkolwiek legalnej metody.

Aplikacja mobilna Facebooka po prostu działa, gdy masz konto. Nie zapewnia opcji dostępu do profilu lub zdjęć, jeśli nie jesteś zalogowany. W przyszłości może pozwolić ludziom na wyszukiwanie zdjęć bez posiadania konta, ale na razie musisz trzymać się przeglądarek internetowych.

2. Wklej nazwę użytkownika na Facebook w przeglądarce, aby zobaczyć profile bez konta

Innym sposobem, aby zobaczyć Facebook i patrzeć na profile ludzi bez konta jest za pomocą przeglądarki internetowej, aby wkleić link bezpośrednio do ich profilu. Każde konto na Facebooku ma unikalny link, co oznacza, że można odwiedzić profile ludzi bezpośrednio przez ten link.

Unikalny link, którego można użyć do odwiedzenia konta na Facebooku składa się z Facebook.com/, a następnie z nazwy użytkownika. Na przykład, jeśli ich nazwa użytkownika była Cristiano, a następnie przejdź do przeglądarki i wpisz Facebook.com/cristiano. To da ci bezpośredni dostęp do profilu Facebook tej osoby.

Jedną rzeczą, o której należy wspomnieć jest to, że jeśli jesteś już zalogowany do Facebooka, to musisz się wylogować. Wylogowanie się będzie nadal oznaczać, że można uzyskać dostęp do konta, jednak można tylko patrzeć na profil, a nie poszczególne obrazy, lub zobaczyć historie, lub podkreśla. Aby spojrzeć na ludzi zdjęcia indywidualnie, lub zobaczyć ich historię, trzeba będzie użyć trzeciej strony aplikacji internetowej.

Przegladanie Facebooka bez konta

3. Wyszukiwanie osób, aby przeglądać ich profil bez logowania

Jeśli jesteś zapalonym użytkownikiem wyszukiwania, możesz po prostu wyszukać imię osoby w Google wraz ze słowem Facebook i ich profil powinien pojawić się pierwszy. Jeśli chciałeś spojrzeć na profil Cristiano Ronaldo na Facebooku bez konta, to musisz wyszukać jego nazwę wraz z Facebookiem i jego profil powinien być pierwszym, który widzisz.

Przeczytaj też:   Jak usunąć wszystkie wiadomości z messengera?

Powodem, dla którego ta metoda może być lepsza niż inne jest to, że nie musisz znać nazwy użytkownika osoby, aby przeglądać ich profil.

Jeśli nie masz dostępu do profilu na Facebooku, nie znając czyjegoś nazwiska, możesz odwiedzić profil na Facebooku, a stamtąd wyszukać czyjeś nazwisko, aby zobaczyć, czy funkcja wyszukiwania Facebooka przyniesie ich profil dla Ciebie.

Jeśli nie znasz nazwy użytkownika tej osoby, odwiedź losowy profil na Facebooku i stamtąd, użyj paska wyszukiwania, aby wyszukać nazwę osoby, której nie znasz nazwy użytkownika.

Lub, możesz po prostu wyszukać ich nazwę wraz ze słowem Facebook w Google i jeśli mają profil, powinien się pojawić. Jeśli jest jakaś inna rzecz, którą myślisz, że będą mieli w swoim bio lub coś, z czego są znani, można również umieścić to po Facebooku, gdy szukasz, więc Google może przynieść odpowiedni profil.

4. Korzystanie z Google

Korzystanie z wyszukiwarek takich jak Google do przeszukiwania Facebooka bez tworzenia konta jest bardziej praktyczne. Aby zlokalizować czyjś profil na Facebooku, użyj standardowego wyszukiwania online, ale wskaż, że chcesz tylko wyniki z Facebooka w wynikach wyszukiwania.

Na przykład, jeśli szukasz Beyonce na Facebooku, należy umieścić facebook.com w pasku wyszukiwania. Użyj terminu wyszukiwania Beyonce, aby zobaczyć wszystkie profile osób o imieniu Beyonce. Ze względu na wymóg „site:”, Google wyświetli tylko wyniki związane z Facebookiem.

Przejdź do Google i wpisz swoje hasło wyszukiwania. W pasku wyszukiwania wpisz adres site:facebook.com”. Uzupełnij nazwę osoby, grupy lub wydarzenia, którego szukasz.

5. Używanie Snitch.name

O Snitch.Name można myśleć jako o wyszukiwarce serwisów społecznościowych. Sprawdza prawie 40 sieci, w tym znanych, takich jak Facebook i Twitter.

Oferuje on kilka wyraźnych zalet w porównaniu do zwykłego korzystania z Google. Google nie będzie indeksować każdej platformy mediów społecznościowych, a nawet dla tych, które robią, niektóre ustawienia prywatności zapobiec profile ludzi z wyświetlane na stronach wyników wyszukiwania.

Dodatkowo, ludzie mają pierwszeństwo przed grupami, firmami itp. Nie będziesz musiał przechodzić przez wiele stron nieistotnych wyników, aby odkryć osobę, której szukasz.

6. Korzystanie z Mentionlytics.com

Jeśli szukasz sposobu na przeglądanie Facebooka bez konta, możesz użyć mentionlytics.com. Jest to strona, na której można monitorować strony internetowe i sprawdzać aktywność.

Mentionlytics ma możliwość dostarczenia Ci kompleksowego obrazu Facebooka. Ponadto, aplikacja daje Ci możliwość dokładniejszego przyjrzenia się konkretnym wzmiankom i komentarzom, które zostały zamieszczone.

Firmy mogą wykorzystać to cenne narzędzie, aby zrozumieć myśli swoich klientów docelowych na temat ich produktów. Możesz również użyć Mentionlytics do śledzenia wzmianek dokonywanych przez Twoją konkurencję.

7. Korzystanie z Brandmentions.com

Jeśli chodzi o monitorowanie marki w Internecie, BrandMentions jest najskuteczniejszym dostępnym narzędziem. Program przeszukuje wszystkie cyfrowe zakątki w poszukiwaniu wzmianek o Twojej firmie lub odpowiednich słów kluczowych, aby pomóc Ci w rozwoju Twojej marki.

Social Mention to proste, ale korzystne narzędzie do śledzenia i monitorowania wzmianek w mediach społecznościowych. Gromadzi materiały generowane przez użytkowników z różnych platform mediów społecznościowych, umożliwiając wyszukiwanie i analizowanie ich w jednym miejscu.

Podobnie jak inne oprogramowanie do monitorowania mediów społecznościowych, Social Mention jest dostępny zarówno w wersji darmowej, jak i premium, przy czym wersja komercyjna zapewnia więcej możliwości.

8. Korzystanie z Pipl.com

Użytkownicy mogą zlokalizować konta bardziej efektywnie za pomocą wyszukiwarki Pipl, innej wyszukiwarki społecznej do rozważenia.

Wyszukiwarka pyta o nazwę konta i lokalizację osoby, co pomaga w identyfikacji właściwej osoby, której szukasz. Tak więc, na przykład, jeśli chcesz odkryć kogoś o rozpowszechnionej nazwie, możesz dodać lokalizację do wyszukiwania, a będziesz w stanie zidentyfikować dokładne konto.

Przeczytaj też:   Jak napisać ź na klawiaturze komputera i laptopa?

Ta strona jest bezpłatna i oferuje niesamowicie prosty interfejs użytkownika. Oprócz Facebooka, Pipl odwiedza wiele innych serwisów społecznościowych. Ta strona jest najlepszym zakładem dla tych, którzy szukają konkretnej osoby.

Przegladanie Facebooka bez konta

9. Korzystanie z Peoplefinder.com

Istnieją również setki „wyszukiwarek ludzi” dostępnych w Internecie, które mogą pomóc klientom w zlokalizowaniu dawno zaginionych znajomych lub odkryciu więcej o kimś, kogo spotkali na imprezie lub innym wydarzeniu. Istnieją różne programy do wyszukiwania osób, które pomagają w zlokalizowaniu ludzi i uzyskaniu informacji na ich temat.

PeopleFinder to aplikacja Facebooka, która pozwala użytkownikom dowiedzieć się więcej o innych osobach, które znają. Nawet gdy osoby korzystają z wyszukiwarek, aby uzyskać informacje z całego Internetu, wyniki z Facebooka konsekwentnie przewyższają inne strony internetowe.

10. Użyj konta znajomych na Facebooku

To może być najszybsza i najwygodniejsza metoda wyszukiwania na Facebooku bez posiadania konta. To nie jest wielki problem, aby poprosić o pomoc i nie czuć się zawstydzony o tym. Prawie na pewno otrzymasz najlepsze wyniki z tej strategii, zwłaszcza jeśli osoba pomagająca ci jest przyjacielem Facebooka twojego zamierzonego odbiorcy.

Ponownie, ilość informacji, do których będziesz miał dostęp, będzie zależała od ustawień prywatności. Ponadto, najprawdopodobniej zauważysz więcej, niż gdybyś szukał z zewnątrz.

Podobnie jak inne, również ta strategia nie jest pozbawiona wad. Jednak tak długo, jak nie działają w creepy lub stalker-jak sposób, jest to najbardziej skuteczna metoda patrząc na czyjąś stronę na Facebooku bez posiadania konta.

11. Anonimowe konto na Facebooku

Pamiętaj, aby rzeczy tak podstawowe, jak to możliwe podczas tworzenia anonimowego konta na Facebooku. Najbardziej skuteczną metodą jest ubieranie się jak wszyscy inni, gdy próbują wtopić się w.

Aby założyć nowe konto na Facebooku, trzeba będzie podać albo adres e-mail lub numer telefonu. Jeśli użyjesz swojego adresu e-mail, zwłaszcza takiego, którego wcześniej używałeś do rejestracji w innych serwisach, może on być powiązany z Twoimi danymi. Zamiast tego użyj tymczasowego burnner email lub numeru telefonu, co jest najskuteczniejszą linią działania.

Teraz, gdy masz fikcyjny numer telefonu lub adres e-mail, możesz użyć go do rejestracji w serwisie Facebook. Wybierz i użyj fałszywego imienia i nazwiska w polu, wypełnij swój e-mail lub numer telefonu, a następnie wprowadź nieprawidłową datę urodzenia i płeć.

To wszystko! Upewnij się, że nie zawierasz żadnych informacji z prawdziwego życia, aby uniknąć omyłkowego ujawnienia swojej tożsamości. Aby potwierdzić swoją rejestrację, kliknij Sign Up. Następnie otrzymasz wiadomość e-mail lub SMS od Facebooka potwierdzającą rejestrację.

Dlaczego nie mogę zajrzeć na Facebooka bez konta?

Możesz spojrzeć na profile Facebook bez konta. Powodem, dla którego nie możesz być jest albo używasz aplikacji, lub odwiedzasz Facebook.com i próbujesz przeglądać konta stamtąd. Kiedy odwiedzasz Facebook.com, zostaniesz poproszony o zarejestrowanie się lub zalogowanie.

Jeśli chcesz zobaczyć profile bez konieczności logowania, to musisz przejść do Facebook.com/’thepersonsusername’. Z tego miejsca, będziesz mógł zobaczyć ich profil anonimowo, bez konta, i będziesz mógł szukać za pomocą paska wyszukiwania na górze.

Podsumowanie

Jeśli chcesz komunikować się z osobami na całym świecie, Facebook jest doskonałym źródłem. Niektóre osoby wykorzystują go tylko do kontaktów społecznych, poznawania nowych znajomych i randek, podczas gdy inni eksperymentują z nim w celach komercyjnych.

Jeśli nie masz konta na Facebooku lub nie jesteś jeszcze gotowy, aby je założyć, nadal możesz uzyskać dostęp do profili na Facebooku i ich zdjęć. Jeśli chcesz przeglądać Facebooka i patrzeć na takie rzeczy jak zdjęcia, polubienia i komentarze, możesz to zrobić, ale nie będziesz uczestniczyć w żadnych dyskusjach, ponieważ nie masz konta na Facebooku.

Kliknij, aby ocenić ten artykuł!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.